İzmir’in Aliağa İlçesi Kaymakamlığı’na atanan Kaymakam Ömer Karaman göreve başladı.

2020 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile İzmir’in Aliağa Kaymakamlığı’na atanan Kocaeli Darıca Kaymakamı Ömer Karaman göreve başladı. Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Balıkçıoğlu ve beraberindeki heyet tarafından karşılanan Kaymakam Karaman, makamında yaptığı açıklamada “Biz vatandaşa hizmet için buraya geldik” dedi.

Aliağa’nın Türkiye ekonomisinin nabzının attığı önemli bir ilçe olduğu belirten Kaymakam Karaman, “Buraya atandık ve birlikte çalışacağız. Benim çalışma prensibimde birlikte çalışmak vardır. Bütün daire amirlerimizle koordineli güzel bir harmoni yaratabilirsek bu ilçe için faydalıdır diye düşünüyorum. Benim için devlet kişiyle değil işiyle uğraşır. Halka hizmeti hakka hizmet olarak gören, dua almak için hizmet yapan bir hizmet anlayışım var. Kapımızdan şimdiye kadar geri dönen olmadı. Bütün daire amirlerimizden bunu bekliyorum.” diye konuştu.

Aliağa’daki Pandemi süreci hakkında yetkililerden bilgi alan Kaymakam Karaman, “İlçe boyutunda denetimleri bizzat kendimiz katılarak yapacağız. Ülkemizin bu Covid denilen bu salgından bir an önce kurtulmasını ümit ediyorum” diye konuştu. Kaymakam Ömer Karaman, beraberindeki heyetle birlikte tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulması konusunda denetimler gerçekleştirdi. Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Balıkçıoğlu’nun katılımıyla Jandarma Komutanlığı Ekipleri, Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipleri, İlçe Sağlık Müdürlüğü Ekipleri Covid-19 denetimi gerçekleştirildi. Denetimler sırasında Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri tarafından maske, bilgilendirme kitapçığı ve korona virüs riskine karşı 14 kuralın yer aldığı afiş dağıtımı gerçekleştirildi.