Aliağa Gençlik Merkezi AGM

Genel Bilgi

Belediyemiz tarafından hızla büyüyen ilçemizin ihtiyacını karşılamak amacıyla hayata geçirilen Aliağa Gençlik Merkezi (AGM) kısa sürede Aliağa’da 7’den 77’ye herkesin uğrak yeri oldu. Aliağa kapalı pazar yerinin karşısında, 6 bin 467 metrekare alan üzerine tamamen Aliağa Belediyesi’nin öz kaynakları ile projelendirilen 10 bin 522 metre kare kapalı alana sahip Aliağa Gençlik Merkezi 2019 yılında hizmete girdi.

Bodrum, zemin, birinci ve ikinci kat olmak üzere dört kat olarak inşa edilen Aliağa Gençlik Merkezi, sadece Aliağa’nın değil Kuzey Ege’nin de en değerli sosyal yaşam merkezlerinden biri haline geldi.

Aliağa Gençlik Merkezi’nde Sinema, Fitness Salonu, Yarı Olimpik Havuz, Kültür ve Sanat kursları, çeşitli aktiviteler, Nadir Nadi Kütüphanesi, Kafeterya yer alıyor.

Aliağa Gençlik Merkezi fitness salonu Aliağa’da sporseverlerden yoğun ilgi görüyor. Uzman eğitmen kadrosunun görev aldığı Aliağa’nın en büyük, en modern ve en donanımlı fitness salonu pazar günleri hariç haftanın her günü Aliağalılara hizmet veriyor. Dünya standartlarında antrenmanların yapıldığı Aliağa Gençlik Merkezi Fitness Salonu’ndan faydalanmak isteyen vatandaşlar, aliagagenclikmerkezi.com sayfasından online üyelik başvurusu ve kayıt yaptırdıktan sonra antrenmanlara hemen başlayabiliyor.

Aliağa Belediyesi tarafından projelendirilerek faaliyete geçirilen yarı olimpik yüzme havuzu çocukların yüzme eğitiminde kullanılabildiği gibi 7’den 77’ye tüm Aliağalıların gönül rahatlığı ile vakit geçirebileceği, boş zamanlarını değerlendirebileceği, günün yorgunluğunu ve stresini atabilecekleri bir havuz olarak hizmet vermektedir.

Öğrencilere hizmet veren uzman eğitmenlerin yanı sıra uluslararası sertifikalara sahip cankurtaran ekibi de havuzun açık olduğu saatlerde görev yapıyor.

Aliağa Gençlik Merkezi, Aliağa Belediyesi Sanat Evi (ASEV) Kurslarına da ev sahipliği yapıyor. Müzik kurslarından, el beceri kurslarına kadar bir çok kurs faaliyeti merkezde gerçekleştiriliyor.